Kategoriler
Mobilyalar ve dekoratif tasarımlar Uncategorized

Oturma Grupları ve Maksi Takımlar

Oturma Grupları ve Maksi Takımlar

19
Haz

Evinizdeki oturma odası ve salon, dolayısıyla koltuk takımınız, ailenizle ve evinize gelen misafirlerinizle birlikte gün içinde en fazla vakit geçirdiğiniz alandır. Koltuklarınız, bazen bütün akşamınızı uzanarak geçirdiğiniz bir televizyon köşesi, bazen de kalabalık misafirlerinizi ağırladığınız ve çeşitli aktivitelere yer verdiğiniz bir eğlence bölümü olarak hayatınızda uzun yıllar rol alacaktır. Fark etmeseniz de zamanla ev hayatınızın merkezi haline gelen oturma odası ya da salonunuzu keyifle kullanabilmeniz için mobilya alışverişi sırasında odanızın en önemli mobilya grubu olan koltuk takımlarının seçiminde titizlik göstermelisiniz. Doğru seçilen koltuklar ile salonunuzda sağlam bir dekorasyon temeli atabilirsiniz.

Oturma Grubu ve Maksi Takımlar Hangi Ürünleri İçerir?

Odanızın şekli ve ölçüleri mobilya alışverişinizde sizi kısıtlayan etmenlerdendir. Düzgün şekilli ve geniş bir odayı tasarlayacaksanız istediğiniz stili, istediğiniz miktarda mobilya ile ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca küçük ebatlı bir odada uygulama alanınızın daraldığını unutmadan, yerinde seçimler yaparak odanızı hem geniş gösterebilir hem de istediğiniz bir stile bürünmesini sağlayabilirsiniz. Peki, odanız için en doğru koltuk takımını nasıl seçebilirsiniz? Salonunuzu ya da oturma odanızı dekore etmeden önce boyutlarını ve kullanabileceğiniz alanlarını göz önünde bulundurarak kaç parça koltuk almanız gerektiğine karar vermelisiniz.

Oturma grubu ve maksi takımlar genel olarak 2 adet üçlü koltuk ve 2 adet tekli koltuk ya da berjerden oluşan mobilya gruplarıdır. Odanızın boyutları bir koltuk takımını kaldıramayacak ölçülerdeyse; 1 adet üçlü, 1 adet ikili ve 2 adet tekli koltuklardan oluşan takımlara ya da tekli alabileceğiniz kanepelere yönelebilirsiniz.

Maksi Takımlar İle Tarzınızı Yaratın

Özellikle oturma odalarında tercih edilen maksi koltuk takımları, farklı stillere sahip modelleri ile vitrinlerde boy gösteriyor. Gösterişli ve ihtişamlı tasarımlarıyla gelin evlerinin vazgeçilmezi olan bu takımlar, mütevazı bir dekor arayanlar için de birçok ürün seçeneği barındırmakta.

Oturma odanız için maksi takım almayı düşünüyorsanız, yataklı ve sandıklı modellerden ziyade tarzı oturmuş ürünleri seçenekleriniz arasına almanız sizi dekoratif kombinelere götürecek yollardan biridir. Bütün parçaları aynı modele sahip ve aynı renk kumaşla kaplanmış olan takımlar eski moda olma yolunda. Yeni trendler ise model ya da renk açısından farklılıklar taşıyan koltukların bir araya geldiği koltuk takımlarına yoğunlaşmış durumdadır. İki üçlü koltuğun farklı renk kumaşla kapandığı ya da tekli ve üçlü koltuklar arasında ikili renk dağılımının yapıldığı takımlar tarzınız ne olursa olsun oturma odanıza modern izler taşıyacaktır. Mavi ile pembenin, kahverengi ile kremin, yeşil ile beyazın hayran kalacağınız uyumunu maksi koltuk takımınız ile evinizde sergileyebilirsiniz.

Oturma odanızın yanı sıra salonunuzda da rahatlıkla kullanabileceğiniz maksi koltuk takımları tercih edebilirsiniz. Açılabilir özelliği ile yatak olarak kullanabileceğiniz koltuk takımları salonunuz için idealdir. Salonunuzdaki maksi koltuk takımınız gün içinde kendinizi özel hissetmenizi sağlayacaktır.

Oturma Gruplarının Sağladığı Kullanım Kolaylıkları

Oturma grupları gün boyunca evde en fazla kullanılan alana konumlandırılan mobilya takımıdır. Birçok modeli natürel, toprak renkleriyle kaplanmış olan oturma grupları, evinize asil, şık bir hava katarken işlevselliği ile de ön plana çıkacaktır.

Oturma grubunuzu konumlandıracağınız oda size küçük bir alan sunuyorsa oturma grubunuzun berjerlerini kullanmadan sadece iki adet üçlü kanepe ile odanızı daraltmadan dekore edebilirsiniz. İki tane kanepe kullanmaya mobilya alışverişiniz öncesinde karar verdiyseniz, farklı oturma gruplarına ait farklı iki kanepe ile de odanıza dekoratif bir görünüm verebilirsiniz. Odadaki alan sorununuz daha ciddi boyutlardaysa tek bir berjer ve üçlü koltuk ile tasarımınızı tamamlamanız yeterli olacaktır.

Genel olarak yataklı ve sandıklı kanepelerden oluşan oturma grupları, hanımların evdeki gizli yardımcısı gibidir. Evdeki fazlalık eşyalarınızın büyük bir kısmını saklayabileceğiniz, geniş depolama alanı sunar. Oturma grubunuzu yatak olarak kullanabilme şansınız sayesinde yatılı misafirlerinizi gönül rahatlığıyla ağırlayabilirsiniz.

Salonunuza yerleştireceğiniz bir oturma grubunu satın almadan önce kolay temizlenebilir ve leke tutmayan kumaş olmasına dikkat etmeniz evdeki iş yükünüzü azaltacaktır. Çocuklu aileler için kirli görünmeyecek renklere yönelmekte de fayda vardır. Mobilyalarınızı kullanacağınız koşullara ve evinizin ihtiyaçlarına uygun bir oturma grubu ile yüzlerce model arasından sizin için en kullanışlı ve en şık takımı bulabilirsiniz.

Her Ortama Uygun Oturma Grupları ve Maksi Takımlar

Mesele koltuklar olduğunda her ne kadar oturma odası ve salonlar akıllara gelse de hemen hemen bulunduğunuz bütün yaşam alanları için koltuk gereklidir. Bir ev için düşünüldüğünde, mutfakta, yatak odasında, çocuk odasında hatta bebek odasında bile tekli koltuklara, berjerlere ya da kanepelere yer verilmektedir. Her odanın rahatlama köşesi için vazgeçilmez mobilya olan koltuklar, sadece evin içinde değil bahçenizde de lüksünüzden ödün vermeden vakit geçirme olanağı verir. Aynı zamanda iş yerlerinde yoğunluğun arasında nefes alabileceğiniz bir mola yeri olarak koltuk takımıyla oluşturulmuş bir yaşam alanı sunulur.

Herhangi bir faaliyetin bulunduğu her yerde yer edinen koltukların şık bir dekor oluşturması için tercih edilecek en makul modeller oturma grupları ve maksi takımlardır. Oturma grubu ya da maksi takımlar arasından seçeceğiniz bir koltuk takımının her parçasını evinizin farklı odalarında kullanarak farklı bir bakış açısı yakalayabilirsiniz. İki ya da daha fazla rengin kombininden meydana gelen koltuk takımları bu konuda size yardımcı olacak modellerdendir. Ofisleriniz için ise deri kaplamalı modeller estetik görüntüsü ile asil bir duruş verecektir. Özellikle son zamanların modası bordo deri koltukları ofisinizde kullanarak çalışanlarınızın ve misafirlerinizin gönlünü fethedebilirsiniz.

Kısaca Duru Mobilya