Kategoriler
Mobilyalar ve dekoratif tasarımlar Uncategorized

Mutfak Dekorasyonu

Her Zevke Uygun Mutfak Dekorasyon

Mutfaklar evlerin en önemli odasıdır. Evin yaşam alanı olduğunu, aile samimiyeti bulunduğunu, mutluluğun o çatı altında olduğunu mutfak gösterir. Bu yüzden bir evin mutfağı ne kadar işlevselse ve işlevini yerine getiriyorsa evde aile birlikteliği de aynı orandadır. Aha önceleri sadece kadınların zamanlarını geçirdiği bir mekan olarak düşünülürken artık günümüzde kadınların da iş hayatına yoğun şekilde katılması rollerin dağılmasına, mutfakta en az kadınlar kadar erkeklerin de zaman geçirmesine vesile olmuştur. Elbette bu, mutfak dekorasyonuna da yansımış, artık sadece kadınların söz sahibi olduğu mutfaklar yerine hem kadınların hem de erkeklerin zevklerini yansıtan mutfak dekorasyonları ortaya çıkmıştır.

Afyon mutfak dekorasyon alanında uzun yıllardır aktif görev yapan firmamız bu alanda benzersiz, kaliteli çözümler üretmekte, her zevke ve tarza uygun mutfaklar tasarlayıp A’dan Z’ye her şeyini imal edil hazır olarak kullanıma sunmaktadır. Afyon mutfak dekorasyon alanında yaptığımız uygulamaların işlevsel olmasını, estetik olmasını ve kaliteli olmasını önceliyoruz. Bu sayede uzun yıllar sıkılmadan, değiştirme gereksinimi duymadan ya da ufak dokunuşlarla tarz değişikliği yapabileceğiniz mutfaklar inşa ediyoruz. Son derece profesyonel mimarlar, ustalardan oluşan bir ekiple çalışıyor, her defasında beklentilerin üzerinde sonuçlar üretiyoruz.

mutfak 1

İşlevsel ve Fonksiyonel Mutfak Dekorasyonları

Firmamız Afyon’daki deneyimlerini 2. Şubesiyle Antalya’ya da taşımıştır. Bu sayede Antalya mutfak dekorasyon alanında da kalitemizi ortaya koyuyor, hayallerinizdeki mutfakları gerçeğe dönüştürüyoruz. Bu kapsamda belirtmek isteriz ki öncelikle ne tarz bir mutfak istediğinizi netleştirmek gerekir. Endüstriyel, doğal yaşan, minimal, sade tutkusu, parlayan şıklıklar, hayatın renkleri, tropikal kaçış ya da karnaval zamanı tarzlarından birisini seçebilirsiniz. Bunlar çoğaltılabilmekle beraber her zevke rahatlıkla hitap eden zenginlik sunuyor. Uzman mimarlarımız dilediğinizi gerçeğe dönüştürüp detaylarını hazırlayabilir. Detaylar konusunda da şunlara dikkat etmenizi öneriyoruz:
◦Antalya mutfak dekorasyon çözümlerinde ilk olarak renk tercihi yapın. Mutfağınızı ışık alma yoğunluğuna dikkat edin. Eğer daha loş ve küçük bir alana sahip mutfağınız varsa beyaz en doğru renk olacaktır. Beyaz, mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterir. Mobilyalarınızı ve duvar boyalarınızı beyaz yaparak odalarınızın daha geniş ve daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.
◦Aydınlatma ve ışıklandırma her zaman ferah ve şık bir mutfak ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle de mutfak pencereniz küçükse farklı noktalardan, doğru ve yeterli aydınlatma sağlayabilirsiniz. Yeterince ışık almayan mutfak daha dar ve küçük görünür. Tavanlarda avize yerine spotlar kullanarak yeterince aydınlık sağlayabilirsiniz.
◦Afyon mutfak dekorasyon alanında mutfaklarda ne kadar saklama alanı olursa o kadar avantajlı olur. Daha fazla saklama alanına sahip olmak için davarları verimli kullanmalısınız. Raflar yardımıyla mevcut saklama alanlarınızı arttırabilirsiniz. Mutfağınıza maydanoz. Nane gibi taze bitkiler ekerek aynı zamanda mutfağınızın güzel kokmasını, hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.
◦Mobilyalar mutfakların vazgeçilmezidir. Son dönemde çoğu mutfak adeta bir salon olarak kullanılmakta. Bu yüzden mutfaklarda mobilyalara da yer verilmektedir. Mutfağınızda modüler ve küçük mobilyalar kullanabilir, alan tasarrufu yapabilirsiniz. Sabit mobilyalar yerine modüler mobilyalar seçerek mevcut alanlarınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

mutfak 3

Antalya Mutfak Dekorasyon Alanında Mekana Özel Tasarımlar

Antalya mutfak dekorasyon alanında yapabileceklerimizin sınırı yoktur. Bu alanda uzmanlığımız ve yetkinliğimiz her kullanıma uygun dekorasyonun ortaya çıkmasını sağlamaktadır. İlk dikkat edilmesi gereken, mutfak alanının ölçüsü ve şeklidir. Mutfağın şekline göre tasarım yapılacağı için ölçülere göre tasarım yapılması gerekir. Dar mutfaklarda çalışmak daha zor olabilse de doğru dokunuşlarla mutfaklarınızı olduğundan çok daha geniş gösterebilir, çok daha ferah ortamlar oluşturabilirsiniz.

mutfak 4