Kategoriler
Mobilyalar ve dekoratif tasarımlar Uncategorized

Evlenecek Çiftlere Salon Dekorasyon Fikirleri

Evlenecek çiftlere salon dekorasyon fikirleri…

Salon Dekorasyon Fikirleri

İnsanların hayatlarındaki en önemli dönüm noktalarından biri kuşkusuz evlendikleri andır. Doğdukları günden itibaren alıştıkları yaşam rutini çok farklı ve yeni bir düzene evrilirken yaşadıkları geçiş süreci de sancılı ve yorucu olabilir. Bu geçiş sürecinde başrol oynayan birkaç ana faktör vardır. Fakat bunların en önemlisi yeni başlayan hayatlarının büyük bölümünde onlara arka plan olacak evlerinin dekorasyonu konusudur.

Yoğun ve yorucu büyük şehir hayatı günümüzdeki en büyük problemlerden biridir. Hayata yeni atılmış olan genç çiftler evlilik sürecinde bunun yükünü daha yoğun hissederler. Yorucu bir şehir gününün ardından döndüğümüz mekânın bize kendimizi iyi hissettirmesini, fiziksel dinlenme dışında zihinsel olarak da bizi dinlendirmesini bekleriz. Yeni evlenen çiftlerde bu beklentilerin dışında eve dönüşler daha heyecanlı olur. Çünkü yeni girdikleri farklı yaşam döngüsüne alışma aşamalarını daha hevesli yaşarlar.

Yeni evlenen çiftlerin ev dekorasyonu konusunda en önemli sınırlayıcısı bütçedir. Farklı birçok masraf yaptıkları bir dönemde aynı zamanda çoğunlukla evde bulunacak bütün ürünleri satın almaları gerekir. Ve bu da ciddi bir bütçe gerektirir. Bütçe planlaması dışında, yaşam alanlarımızı tasarlarken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta daha vardır.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Öncelikle, görsellik kadar fonksiyonellik ve rahatlığa da önem verilmelidir. Yeni evli çiftler uzun ve yorucu bir evlilik hazırlığı maratonundan geçtikten sonra dinlenebilecekleri, zihinsel olarak toparlanabilecekleri yaşam alanları ile daha kısa sürede enerjilerini tekrar toplayıp yeni hayatlarına adapte olabilirler. Özellikle salon dekorasyon fikirleri düşünüldüğünde daha açık veya pastel renk tonları tercih edilmeli, mümkün olduğunca az eşya kullanılmalıdır. Yaşam alanlarınız ne kadar sade olursa, çevrenizde sizi zihinsel olarak yoracak o kadar az uyaran olacaktır. Günümüzde genellikle daha modern tarzda mobilya ve aksesuarlar tercih edilmekle birlikte, mekâna klasik detaylar serpiştirerek tekdüzelik hissinden kurtulabilirsiniz.

Alışveriş aşamasından önce, bütün ürünler ile ilgili alternatifler içeren bir liste veya pano oluşturularak seçimlerin birbiri ile renk ve tarz uyumları ile ilgili seçimler yapmak başlangıç için doğru bir tercihtir. İlk olarak listenizi veya panonuzu hazırlayın. Sonrasında o listedeki ürünlerin görsellerini bir araya getirerek birbirleri ile uyumlu olabilecek mobilya ve aksesuarlarınızı alternatifli olarak belirleyin. Kendi giyim tarzlarınızdan yola çıkarak renk seçimleriniz konusunda kendinize bir ipucu yaratabilirsiniz.

Yaşam alanları doğru kurgulandığında kaybettiğimiz enerjiyi daha çabuk geri kazanırız, mutluluk ve huzur seviyemiz daha yüksek olur. Verimli bir kurguya ulaşabilmek için en doğru yöntem bu konuda profesyonel yardım almaktır. Eğer karşılayabilecek ekonomik gücünüz varsa bir iç mimar ile çalışabilir ya da daha kısıtlı bir bütçeye sahipseniz evimitasarla.net sitesinden online iç mimarlık hizmeti alabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Yazan: Zafer Ertuğrul IŞIK