Kategoriler
Mobilyalar ve dekoratif tasarımlar

Beyaz koltuk takımı kullananların görüşleri

Yaz, kış evinde iç açıcı, ferah bir atmosfer elde etmek isteyenler için beyaz mobilyalar vazgeçilmezdir ama koltuk takımları için bundan bahsedemeyiz çünkü bakımı çok zordur. Son dönemlere kadar bu nedenle beyaz renk koltuk takımı kullanımı son derece azdı ama sentetik derinin bu mobilyalarda kullanımının artması ile açık renkte olan koltuk takımlarının kullanımları da arttı.

Günümüzde beyaz koltuk takımı kullananların genel sorunu hâlâ temizlik ama bu durum keten ya da sentetik deri seçimi yapmamaları ile alakalı. Eski usul kumaşlar seçilirse eğer istediğiniz kadar temizlik yapın, muhakkak iz kalıyor.

Öte yandan doğru kumaş seçilirse bile doğru temizlik doğru sıklıkla uygulanmazsa yine kirlenme meydana geliyor ki bu kir zamanla solmaya da neden olabiliyor.

Beyaz koltuk takımı temizleme için kullanılabilecek ürünler;

1 – Sıcak su,

2 – Elma sirkesi (ya da beyaz sirke),

3 – Karbonat.

4 – Açık renk mikro fiber bez ya da yine açık renk pamuklu bir bez,

Yukarıda listelenen maddeler geleneksel temizleme metodudur, sağlıklıdır. Dilerseniz eğer sıvı bulaşık deterjanı da kullanabilirsiniz ama bu durumda daha bol suyla durulama yapmalı ve temizleme sonrasında deterjan kalmadığından emin olmalısınız.