Kategoriler
Mobilyalar ve dekoratif tasarımlar Uncategorized

2020 Yılı Dekorasyon İçin İp Uçları

Ev dekorasyonu, en başta kadınlar olmak üzere herkesin üzerinde durduğu önemli bir konudur. Gönlümüze göre ve rahat edeceğimiz tasarımlar oluşturduğumuzda kendimizle barışık hissederiz böylece hayatımızın daha sağlıklı mutlu ve huzurlu olmasına katkı sunarız. Nasıl bir dekorasyon oluşturacağımız bireylere, karakterlere ve hayal dünyasına göre farklılıklar gösterir.

Dekorasyon fikirlerinizi hayata geçirirken, evin en sevdiğiniz bölümünden ya da en çok kullanılan bölümünden başlayarak işe koyulabilirsiniz. Kimi zaman bu bölüm mutfak kimi zaman da oturma odası olabilir. Genellikle en fazla kullanılan bölüm oturma odasıdır, eve gelenler ilk bu bölümü göreceği için dikkat etmemizde fayda var. Oturma odamızın aydınlık olması önemli bir husus, yer döşemelerimizi, perdelerimizi ve koltuklarımızı buna göre seçebiliriz. Dekorasyon için yola çıkarken salonu yemek bölümünü ya da mutfağımızı düşünerek de başlayabiliriz. Bazen mutfak aynı anda oturma odamız olabildiğinden diğer bölümlerden daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Günümüzde, büyük kentlerde yaşayan insanlar başta olmak üzere, doğallıktan ve doğal ortamlardan kopuş modern insanın temel problemlerinden biri haline geldi. 2020 yılında dekorasyon fikirlerinde doğal trendler ön planda. Dekorasyonun tüm unsurları organik ve doğal olanı yansıtacak şekilde belirleniyor. Bu doğallık arayışı malzeme seçimi ve kullanılan materyallerden tutunda renklerin seçimine kadar her alana yayılmış durumda buna göre ahşap cam ve taş gibi malzemeler ön planda olmaya devam edecek. İç mekânlarda ahşabın değerlendirilmesi aslında yeni bir uygulama değil, hem dayanıklı hem de ortama samimiyet kattığı için ahşap, eskiden buyana dekorasyonun önemli bir parçası. Fakat önümüzdeki zamanlarda ahşabın daha da doğal kullanımlarını görmemiz mümkün. Örneğin boyanmamış ve işlem görmemiş parçalar gibi.

Dekorasyon için işe koyulurken kimi zaman renk seçimleri, kullanılan malzemelerinde önüne geçebiliyor. Elbette renk seçimi, beğenimizi ve kişiliğimizi yansıtan önemli bir unsur. İnsanların renkleri nelerden yola çıkarak tercih ettikleri bambaşka bir konu olmakla beraber 2020 yılı dekorasyon trendlerinde, renk seçimlerine yine yukarıda bahsettiğimiz doğallık arayışı damga vuruyor. Yeşil ve tonları önümüzdeki yıllarda da hâkimiyetini koruyor. Nötr bir ton olduğu ve diğer renkleri daha iyi yansıttığı için gri renk dekorasyon fikirlerinde hemen ikinci sırayı alıyor.

2020 yılının yaşadığınız mekânlara dekorasyon düşünceleriniz kadar güzel yenilikler getirmesini temenni ediyor, yaşadığınız mekânların sağlık mutluluk ve huzurla dolmasını diliyoruz.